logo

Bize Ulaşın

Web Sitesi Açılış Hızı Neleri Etkiler?


-Web sitesinin sahip olduğu açılış hızına göre farklı etkiler ortaya çıkabilir. Hızın oldukça yavaş olması olumsuz etkileri ortaya çıkartırken yüksek açılış hızına sahip bir web sitesi olumlu sonuçları doğurur. Düşük açılış hızına sahip, uzun sürede açılan web sitelerinin ziyaretçi kaybetmesi oldukça olasıdır. Anlık olarak ziyaretçi kaybedebileceği gibi ziyaretçinin tekrardan o siteyi ziyaret etmemesine de neden olabilir. Peki, web sitesi açılış hızı neden önemli?
-Web sitelerinin açılış hızının yüksek olması internette geçirilen sürenin uzamasında etkilidir. Bu da ziyaretçi trafiği ve düzenli erişim için oldukça önemli bir konudur.
-Açılış hızı ziyaretçilerin ve müşterilerin memnuniyeti için de çok önemlidir. Web sitelerinin hızlı bir şekilde kullanılabilmesi günümüzde mutlaka özen gösterilmesi gereken bir durumdur.
-İnternetin hızlı bir erişime imkan vermesi ziyaretçi tahammülünü kısalttığı için yavaş açılış hızına sahip web sitelerinin geri planda kalmasına ve ziyaret edilmemesine neden olur.
-Açılış hızı nedeni ile ziyaretçi kaybeden web sitelerinin gelirlerinin de azalması söz konusudur. Bu da hızın ne kadar önemli olduğunun bir göstergesidir.
-Web sitelerinin tasarımları sırasında estetik amaçla pek çok görsele yer verilebilmektedir. Ancak görsel boyutlarının fazla olması tasarımda etkili olsa da web sitesi açılış hızı azalmaktadır. Bu nedenle de ziyaretçi kayıpları ortaya çıkabilmektedir.
-Web sitelerinin sahip oldukça açılış hızı arama motorlarındaki sıralamalarında da etkilidir. Açılış hızı oranına göre Google üzerinde web siteleri sıralanmaktadır. Bu da yine ziyaretçi ve trafik için olumsuz bir durumdur.

Creatif Çözümler İçin

Plato Yazılım
Daha Fazla